ROK 2019/2020

W sprawie rekrutacji proszę wypełnić poniższy formularz dostępny tutaj lub na stronie internetowej w zakładce „Zapisy”.

TYDZIEŃ MISTRZÓW MYCIA RĄK
W pierwszym tygodniu marca w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy projekt pt. „Tydzień mistrzów mycia rąk”. Dzieci dowiedziały się: dlaczego i kiedy należy myć ręce, poznały technikę prawidłowego mycia rąk i ćwiczyły codziennie tę ważna dla naszego zdrowia czynność. Pomagały im w tym również tematyczne piosenki i wierszyki. W poniedziałek, po sprawdzeniu wiedzy o myciu rąk, a także umiejętności sprawnego wykonania tej czynności, WSZYSCY ZOSTALI NAGRODZENI. Dodatkowe dyplomy indywidualne otrzymały dzieci, które wykonały z Rodzicami zadanie weekendowe. Dziękujemy dzieciom i Rodzicom za zaangażowanie w nasz projekt.

PRZERWA ŚWIĄTECZNA
Uprzejmie informujemy, że w okresie świątecznym nasze przedszkole jest zamknięte w dniach: od 23.12.2019 do 01.01.2020.

NASZ TRENER JUDO ZDOBYŁ BRĄZOWY MEDAL
8 grudnia w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Judo Kata. Radosław Przytulski - Trener Judo w naszym przedszkolu (trener w UKS Sekcja Sport Borkowo) wraz z Martą Sową z GKS Żukowo zajęli 3 miejsce. Podopieczni Radosława Przytulskiego zajęli również wysokie miejsca. Gratulujemy!

brazowy_medal

NASZE PLANY NA GRUDZIEŃ

nasze_plany_na_grudzien

KONKURS RODZINNY - NAJWESELSZA DYNIA

konkurs_rodzinny_najweselsza_dynia

SALONIK PIOSENEK - JESIEŃ

OCHO NEGRO - CZYLI BALET, TANIEC I TEATR
Dnia 14 października 2019r. gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Muzykę wraz z zespołem Teatru Tańca 8 Negro. Specjalnie dla naszych przedszkolaków wystąpiła para taneczna: Klara Rekowska oraz Mikhail Karnaukov. Dzieci miały okazję dowiedzieć się czym jest balet, „puenta”, „paczka”, „pozycja rąk i nóg”. Mogliśmy wspólnie podziwiać wykonane przez znakomitych gości fragmenty baletów: „Śpiąca Królewna” i „Jezioro Łabędzie”, a także pokaz tańca współczesnego, który wzbudził entuzjazm wśród przedszkolaków. Kilkoro dzieci miało również okazję poćwiczyć figury taneczne pod okiem tancerzy i przy aplauzie kolegów i koleżanek.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
W poniedziałek 14 października w Dniu Edukacji Narodowej dzieci z grupy III zaprosiły wszystkie panie na przygotowany na tę okazję program artystyczny. „Skowronki” w paltach i kaloszach, a niektóre obsypane jesiennymi liśćmi, z uśmiechem na buzi przedstawiły jesienną inscenizację, śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Na koniec wręczyły pracowicie przygotowane bukiety z szyszek. O pracownikach naszego przedszkola pamiętały tego dnia i dzieci, i rodzice. Serdecznie dziękujemy za miłe słowa, za życzliwy uśmiech i piękne upominki.

WARSZTATY Z POLICJĄ
W dniach 10 i 15 października do naszego przedszkola przybyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz Komisariatu Policji nr I w Gdańsku-Oruni. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjanta. Policjanci w formie praktycznej przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie tłumaczyli, jak należy zachować się w kontaktach z nieznajomymi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant przećwiczył również z dziećmi właściwe zachowanie się podczas ataku psa. Duże zainteresowanie wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów, a zwłaszcza czapka, która wędrowała z głowy na głowę, policyjny lizak oraz kajdanki. Na zakończenie wizyty przedszkolaki obejrzały radiowozy oraz sprawdziły, jak działa ich wyposażenie.

WIZYTA W BIBLIOTECE GR. III

WARSZTATY MUZYCZNE W FILHARMONII GR. IV
Nasza "Zerówka" uczestniczyła w warsztatach muzyczno - plastycznych pt. "Straszy w dworze - Moniuszko pomoże!!!" organizowanych w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w dniu 1.10.2019r. W części muzycznej śpiewacy wykonali najpiękniejsze pieśni Stanisława Moniuszki, usłyszeliśmy m.in. Arię z kurantem ze "Strasznego dworu". Potem dzieci uczyły się śpiewać "Prząśniczkę", akompaniowały artystom na wybranych dziecięcych instrumentach muzycznych oraz tańczyły z kolorowymi chustami. W części plastycznej nasze przedszkolaki wypełniły makietę Strasznego Dworu wykonaną przez starsze dzieci, papierowymi drzewami, kwiatami oraz zwierzętami z plasteliny. Dodatkową atrakcją dnia okazał się przejazd dzieci schoolbusem.

DZIEŃ ZIEMNIAKA
20 września 2019 w naszym przedszkolu odbył się Festyn Rodzinny – Dzień Ziemniaka. Już od rana dzieci przygotowywały w swoich grupach ziemniaczane przysmaki - sałatki i łódeczki. Na festynie czekało na dzieci i rodziców wiele atrakcji – kartoflane gry, stworki – potworki z ziemniaków, jesienne pieczątki z ziemniaka, kartoflany tor przeszkód oraz gorące ziemniaki prosto z ogniska. Były konkursy i nagrody.

dzien_ziemniaka_2019

ZEBRANIE RODZICÓW
Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na zebrania organizacyjne, które odbędą się w dniach:
- wtorek 10 września godz. 17:00 – gr. III SKOWRONKI;
- wtorek 10 września godz. 17:40 – gr. I DZWONECZKI;
- środa 11 września godz. 17:00 – gr. IV ZERÓWKA;
- środa 11 września godz. 17:40 – gr. II NUTKI.